digitürk
Bugun...

eziç

laü

08-10-2017 10:24 Kategori: GÜNDEM

YDP 1. YAŞ GÜNÜNÜ RESEPSİYONLA KUTLADI

YDP 1. YAŞ GÜNÜNÜ RESEPSİYONLA KUTLADI
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Yeniden Doğuş Partisi 7 Ekim 2017 de ki 1. Kuruluş yıldönümünü etkinlik ve resepsiyonla kutladı. YDP MYK üyeleri sabah Atatürk anıtına, ardından Fazıl Küçük Anıtına ve daha sonra da Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş’ın mezarı yerine sembolik olarak TMT Mücahitler Anıtına çelenk koydu. Rauf Denktaş’ın mezarı başında kısa bir konuşma yapan Genel Başkan Erhan Arıklı; “Mücadele azminin, kararlılık, inanç ve iradenin sembolü olan Kurucu Cumhurbaşkanımızın ilkelerinden aldığımız güç ve ilhamla yola çıktık. Onun kurduğu Cumhuriyeti , içinde bulunduğu kaotik ortamdan kurtarmak ve dünyanın saygın devletleri arasında layık olduğu yere getirmek, Kıbrıs Türkünü çağdaş ve adil bir yönetime kavuşturmak öncelikli hedefimizdir” dedi. "

YDP akşam da Lefkoşa Merit Hotelde kurucu üyelerine yönelik bir resepsiyon verdi. Resepsiyonda Kurucu üyelere bir konuşma yapan Genel Sekreter Bertan Zaroğlu, kutsal ve ağır bir göreve soyunduklarını ve sorumluluklarının farkında olduğunu söyledi. Kurulmadan önce bunların eti bir arada kaynamaz. Bunlar bir araya gelemez denildiğini söyleyen Zaroğlu; “Ne eti? Kanımız kaynıyor, kanımız” dedi.

Resepsiyonda konuşan Genel Başkan Arıklı; “Biz bölmek ve ayrıştırmak için yola çıkmadık. Bu bozuk düzeni, bu düzenin bekçilerinin başına yıkmak için kurulduk. Siz şayet kucağında 17 günlük bir anneyi 2000 TL lik mazbata borcunu ödemedi diye hapse atar öte yandan bir otelin 10 Milyon dolarlık borcunu bir kalemde silerseniz, YDP niye kuruluyor diye soramazsınız” dedi.

Öte yandan bir televizyon programına katılarak YDP’nin 1 yılını değerlendiren Arıklı, “İster nisan, ister Temmuz. Er veya geç bu sandık bu halkın önüne gelecek. O zaman anketlerde YDP ye yer vermeyerek YDP yi yok sayanlar, YDP’nin gücünü görecekler. Toplumun %60’ı kırsalda yaşıyor ve siz yaptığınız anketlerde kırsala fikrini sormuyorsunuz. Yapılan tamamen algı operasyonu” dedi. YDP’nin seçimlerden birinci parti olarak çıkacağını ve reformlara imkan verecek her parti ile koalisyon kurabileceğini de belirten Arıklı; “İdeolojiler devri de Kıbrıs’ta müzakere süreci de bitmiştir. Onun için Kıbrıs’ta artık partiler arasında keskin bir fark kalmadı” dedi.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
gazete manşetleri
türkcel iç detay