digitürk
Bugun...

eziç

laü

01-02-2018
Dr.Melahat Arıklı

Dr.Melahat Arıklı

ORTALIK ÜÇ KAĞITÇI DOLMUŞ!

Bu haftaki yazıma şu sözle başlamak istiyorum; En mükemmel adalet insanın kendi vijdanıdır, niye mi  böyle başladım,çünkü etraf üçkağıtçı dolmuş. Yani insanların duygularını istismar eden nitelikli dolandırıcılar.

Bahsettiğim kişiliklerin oyunla parayla alakası yok, kendini zorla herkese sevdirme çabası, tabi bunu yaparken yüze gülüp arkadan üçkağıt çevirmesi, ve hiç anlaşılmayacakmış gibi safa yatmaları kısacası kişilik bozukluğu.

Ben bir iletişim uzmanı olarak kişilerin vücut dilinden az çok anlayabilir geri durabilirim ya anlayamayanlar…

Düşüyorlar bu dolandırıcıların eline, korkuyorlar ,herşeye kafa sallıyorlar veya onlarda bir beklenti içine giriyorlar.

Şimdilerde yeni hükümet kuruldu.. amman Allahım  bir çoğaldılar ki sormayın heryerde tanıdık aranıyor kişilikler bozulmuş üçkağıta yatmaya başlıyorlar.

 Tabiki ada ülkesi herkesin bir tanıdığı vardır, yalnız işini  yapıyorsan rahat olacaksın bu tür işlerle uğraşmayacaksın. İş yapan insanlarında iyi niyetini istismar edip egonuza yenik düşmeyeceksiniz .

İyi hatırlanmak istiyorsanız adil davranacaksınız.  Sevmiyorum ama işimi yapıyor , şuna bir şey demeyim bizim tarafı destekliyor aman başıma bela almayım düşüncesi ile insanların duygularını istismar etmeyeceksiniz. Nabza göre şerbet olmazz..

Kısacası farkınızdayım farkınızdayız. Sizin gibi kişiliklere bir şey yapılamıyor ne yazık. Çünkü, dürüstlük pahalı bir mülktür üçkağıtçılarda  bulunmaz.

 Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın.  Sağlıcakla kalın..

MAKALE YORUMLARI
gazete manşetleri
türkcel iç detay